U ponedjeljak, 10. oktobra 2022. godine, muftija mostarski mr. Salem-ef. Dedović boravio je u radnoj posjeti medžlisima Islamske zajednice Tomislavgrad i Ljubuški. U pratnji muftije bili su rukovodioci službi Muftijstva mr. Ilham-ef. Puce i Faiza Alić.
Prilikom posjete medžlisu Tomislavgrad predsjednik Izvršnog odbora g. Ibrahim Kapetanović i glavni imam Amer-ef. Jugo upoznali su muftiju sa stanjem vjerskog života i aktivnostima na planu unapređenja sveukupnog rada i djelovanja.
Tokom razgovora istaknuto je da je u proteklom periodu urađeno dosta na planu vakufske imovine, te da su postignuti vidljivi rezultati.
Nakon posjete Tomislavgradu upriličena je i posjeta Medžlisu Islamske zajednice Ljubuški, gdje je obavljen radni sastanak sa predsjednikom Izvršnog odbora hadži Muminom Elezovićem i glavnim imamom Šemsom ef. Germićem.
Razgovarano je o aktivnostima na obnovi vakufskih objekata, s posebnim osvrtom na obnovu nekadašnjeg mektebi ibtidaije, gdje je planirana izgradnja savremenog vjersko-kulturnog i sportskog centra.
U razgovoru je naglašeno da su u proteklom periodu ostvareni značajni rezultati, posebno na planu stavljanja u funkciju vakufskih objekata, što je unaprijedilo rad ovog medžlisa u cjelini.